Uygun Olmayan Ürün Yönetimi Modülü

Uygun Olmayan Ürün Yönetimi Modülü

by Altasoft

Uygun Olmayan Ürün Yönetimi Modülü

Bu modül ile, uygun olmayan ürünler (hammaddeler, yarı mamuller, mamuller, iadeler) kayıt altına alınır, ne yapılacağına karar verilir, kararlar takip edilebilir ve maliyet takibi yapılabilir.

– Uygunsuzluğu tanımlayabilme
– Ürün adı ve miktarını takip edebilme
– Uygunsuzluk tanımları için fotoğraf ekleyebilme
– Uygun olmayan ürünler için karar verebilme
– Uygun olmayan ürünleri maliyetlendirme
– Uygun olmayan ürünleri raporlayabilme
– Karar uygulama sorumlusu atayabilme
– İlgili kişileri bilgilendirme
– Karar için termin atayabilme
– Kararın durumunu takip edebilme
– Uygun olmayan ürün formunu boş/dolu oluşturabilme
– Düzeltici faaliyet başlatabilme(İyileştirme Yönetimi Modülü ile İlişkili))
– Ürün grubu tanımlayabilme
– Kontrol Aşamaları tanımlayabilme
– Karar tanımlayabilme

Ekran Görüntüleri

Uygun olmayan ürünlerinizin kayıtlarını AltaSoft üzerinden tutabilmekte ve raporlayabilmektesiniz.

Modülü kullanıma alınmadan önce uygun olmayan ürünlerin hangi aşamalarda ortaya çıkabileceği ve bu ürünlerle ilgili alınabilecek kararlar sisteme tanımlanır. Bu bilgiler firmalara göre değişiklik gösterebileceği için bu firmalar bu tanımlamaları yaparak modülleri kendilerine göre özelleştirebilmektedir.

Ortaya çıkan hatalı ürünün hangi ürün grubuna ait olduğu, hangi aşamada ortaya çıktığı seçilir ve miktarı da belirtilerek kayıt tamamlanır.

Kayıt tamamlandığı anda o ürün grubuyla ilgili sorumlu kişiye bildirim gönderilmektedir. Sorumlu kişi yapmış olduğu inceleme sonrası hatalı ürün veya ürünlerle ilgili kararın girişini yapmakta ve sorumlu kişiyi belirlemektedir. Bu modüldeki kritik noktalardan bir tanesi de kalitesizlik maliyetlerinin tutulabilmesidir. Karar verici kişiler her hatalı ürün kaydı için kalitesizlik maliyetinin girişini yaptığında, bu kayıtlar daha sonra kuruluşlar tarafından veri olarak kullanılabilmektedir.

Tüm hatalı ürün kayıtlarıyla ilgili filtrelendirmeler yapılabilmekte ve otomatik olarak raporlandırılabilmektedir. Bu veriler kuruluşlara önemli iyileştirme kapıları açmaktadır. Uygun olmayan ürünlerinizin yönetimini ve takibini web tabanlı, sistematik hale getirmeye hazırsanız lütfen bize ulaşın…

Top